Labrisz-könyvek
A Labrisz Leszbikus Egyesület a megalakulása utáni évben, 2000-ben indította el „Labrisz-könyvek” sorozatát, melyben eddig hét kötet látott napvilágot. Az alábbi címekre kattintva a kötetek részletesebben megismerhetők és megrendelhetők. A könyveket a budapesti Írók Boltja is árusítja.
A Leszbikus tér-erő és a Már nem tabu c. kötetek elfogytak, már nem rendelhetők.
A Leszbikus tér/erő című esszékötetben a leszbikus történelemről és politikáról, feminizmusról, identitásról és előbújásról, illetve a leszbikusság médiabeli, irodalmi és politikai reprezentációjáról szóló esszék olvashatók magyar és angolszász szerzőktől.
A Szembeszél leszbikus szépirodalmi szövegeket, kortárs szerzők novelláit, regényrészleteit és verseit tartalmazza. Nagyobbrészt angolszász írók, költők szövegeinek fordításait (Adrienne Richtől Jeanette Wintersonig, kisebb részben pedig a szerencsére egyre nagyobb számban mutatkozó magyar szerzők prózáját és verseit közli (Lovas Nagy Annától Gordon Agátáig).
A Már nem tabu című tanári kézikönyv az egyesület „Melegség és megismerés” című középiskolai programjához kapcsolódik. Felvilágosító anyagokat, a melegség témáját érintő vagy feldolgozó óraterveket, az iskolával kapcsolatos írásokat, szótárt, ajánlott olvasmányokat és filmeket, valamint a segítő szervezetek elérhetőségeit tartalmazza. Elsősorban középiskolai tanároknak szól, illetve azoknak, akik nekik tartanak továbbképzéseket és a kisebbségekről, az elfogadásról szóló szemináriumokat. Ugyanakkor szeretnénk, ha minél több érdeklődő diákhoz is eljutna.
Az Előhívott önarcképek című kötet leszbikusok levél- és naplórészleteit, önéletrajzi írásait tartalmazza a „kezdetektől” napjainkig, Ausztráliától Amerikán át Nyugat- és Közép-Kelet Európáig, Emily Dickinsontól Virginia Woolfon át Marlene Dietrichig. Többféle úton jutottunk hozzá ezekhez a szövegekhez. Egyesek nyomozást, kutatást igényeltek (a korai szövegek, de némely huszadik századiak is), mások a nyugati leszbikus irodalom már kanonizálódott részei. Megint mások felkérésre születtek, kifejezetten a kötet számára.
Az Eltitkolt évek a Labrisz Egyesület „leszbikus herstory” projektjének része, amelynek keretében olyan nőket szólaltatunk meg, akik a rendszerváltás előtt már felnőttként és leszbikusként próbálták önmagukat elfogadni, és kapcsolatokat, közösségeket keresni. E munka egyik gyümölcse a 2009-ben bemutatott azonos című dokumentumfilm volt. A gazdag képanyaggal dokumentált interjúkötetet a filmben megszólaló tizenegy szereplő történetéből és további öt interjú anyagából szerkesztettük. A kötetben a negyvenestől hetvenesig terjedő (másfél) generáció tagjai szólalnak meg: értelmiségiek, alkalmazottak, vendéglátósok, művészek; köztük a későbbi aktivisták, a kilencvenes évek leszbikus mozgalmának megalapozói és elindítói.
A Még mindig tabu? című oktatási segédanyag tíz LMBT tematikájú iskolai szituációt dolgoz fel pedagógiai, pszichológiai szempontból, általános emberi jogi keretben, normakritikus szemlélettel. A kiadvány elsősorban a nevelőknek kíván útmutatót, segítséget nyújtani egy tabuk nélküli világ építéséhez, de minden iskolapolgár számára új információkkal szolgálhat, akár vitaanyagként is használható különböző órákon.
A Meseország mindenkié című kötetben ismert mesék újraírt változatait alkották meg a szerzők olyan hősökkel, akik valamilyen stigmatizált vagy kisebbségi csoporthoz tartoznak. Kilenc jól ismert szerző és nyolc új alkotó meséje került a gyűjteménybe, melyben többek között roma Pöttöm Pannával, meleg Hamupipőkével, sárkányölő pincérlánnyal, háromfülű nyúllal, mélyszegénységből, bántalmazó családból érkező és örökbefogadott gyerekhősökkel találkozhatunk.